Výroba ukončena .. !!!!!!!!!
    doprodej skladových zásob 

Tipy pro výběr obruče

1. je třeba rozhodnout se zda-li obruč skládací, nebo kompaktní 

Skládací obruč je výhodná především pro možnost snadné přepravy. Výhodou je i možnost poskládat z větší obruče o 1 díl menší. Má však i několik nevýhod: 

 a) může docházet k mechanickým poškozením spojů obruče

 b) nižší pevnost obruče ( lehké viklání )

 Pro běžné používání a převážení je však i přes nevýhody skládací obruč praktičtější.

2.Velikost obruče

a) průměr trubice 

 naše obruče dodáváme v průměrech 20 a 25mm , vyrábí se však i v dalších rozměrech

 Průměr trubice nehraje až takovou roli, ale samozřejmě čím větší průměr, tím větší hmotnost obruče. Pro manipulace pomocí úchopu v ruce, či při použití 2 a více obručí, je samozřejmě tenčí obruč lepší. Pro začátečníka je učení se širší obručí lehčí.

b) průměr obruče

 naše obruče běžně vyrábíme v průměrech 75,80,90,95,100cm , nebo podle požadavku ( využijte kontaktní formulář pokud máte nápad na obruč, jež není v nabídce )

  •   60cm - spíše již manipulační kroužek, skoro nemožné utočit na pase
  •   70-75cm - pro děti, nebo hodně pokročilé, samotné točení na pase je možné, ale vyžaduje již jistou zkušenost.
  •   80cm - stále celkem složité udržet obruč na pase, ale pro zkušené, nebo děti může být vhodná - též vhodná při použití 2 obručí  a Poi style
  •   90cm - pro lehce zkušenější
  •   95cm - námi ověřená jako "univerzální" obruč vhodná i pro začátečníky
  •   100cm - obruč pro začátečníky
  •    větší - takovéto obruče již mají problém udržet svůj tvar - při držení obruče naplocho se takováto obruč bortí

 

3. Hmotnost

Hmotnost obruče ovlivňuje její rychlost a nutnost přidávání momentu pohybu. Těžší obruč je tedy snažší roztočit na těle, avšak při manipulaci pomocí rukou, nebo točení na krku,  je znát větší únava.

Maximální hmotnost obruče by měla být max. 1kg (1,5kg zápalná ) - vůbec nemá smysl uvažovat o "fitness" obručích např o hmotnosti 2,5kg a více, které se dají celkem levně pořídit. Z počátku při intenzivním kroužení působí otlaky a modřiny i 0,5kg obruč. Těžké "fit" obruče se často prodávají s "masážními", nebo "magnetickými" výstupky - na toto řešení raději zapomeňte, nebo obruč nejdříve řádně vyzkoušejte ( alespoň 15min. v kuse ).

Lehká obruč 400-600g - čím lehčí obruč, tím více úsilí vyžaduje. Jsou tedy vhodnější pro někoho, kdo už má základní zvyklosti s kroužením

Gymnastická obruč ( kolem 400g a méně)  - tenké gymnastické obruče jsou ideální pro multihooping tzn. použítí více obručí najednou. Pro začátečníka asi nejtěžší pro ukroužení na pase.

PolyPro - nepolepená kolem 220g - vhledem k jinému chování materiálu je vhodná převážně na wrapy ( rychlé změny směrů ), samotná obruč méně pruží.. vyžaduje však zkušenost a dynamiku pro udržení na těle.

 

 Obruče od KupHoop

 Jsou vyráběny v ČR z místních i dovezených materiálů. Pro konstrukce využíváme vysokotlakých HDPE trubic tloušťky 20 a 25mm a nově též z PolyPro o tloušťce 20mm. Pokud jste v nabídce našli obruč, která se Vám líbí vzhledově, ale nevyhovuje velikost, či materiál, napište přes kontaktní formulář Vaši představu a pokusíme se vyjít vstříc. Dle aktuální dostupnosti materiálu je možné vyrobit obruč " na přání" za cca 5-14dní. Vzhledem k omezenému množství polypro a jeho vyšší ceně aktuálně nemáme předpřipravené polepené obruče. Máte-li zájem o Polypro obruč pak nás s konkrétním modelem kontaktujte přes kotaktní formulář, nebo telefonicky. Cena polypro obruče je vyšší o 300Kč.


Nejprodávanější produkty